X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
نَم ِ واژه ...

دیالوگ 1 : عزیزم ، دورت بگردم !


تفسیر : بر طبق اصل اول کپلر ، فرد مذکور در یک مدار بیضی شکل که معشوقه در یکی از کانون های بیضی قرار داره حرکت میکنه. با توجه به اختلاف جرم ناچیز دو جسم(دو انسان) خروج از مرکز بیضی زیاد و بیضی کشیده تر است، همچنین مرکز جرم آنها در جایی بین آنها واقع خواهد شد.

برطبق اصل سوم کپلر مربع دوره تناوب گردش نجومی جسم اول با مکعب فاصله متوسط آن از معشوقه متناسب است در نتیجه هرچه با سرعتی بیشتر دور هم بگردند نزدیکتر خواهند بود.


دیالوگ 2: اوی یارو، همچین میزنم بری دیگه برنگردیا !!!!


تفسیر : بر طبق قانون دوم نیوتون شتاب جسم با حاصل تقسیم جرم جسم بر نیروی وارده متناسب است. در نتیجه اگر فردی بتواند با نیروی متناسبی فرد را بزند، فرد با شتابی متناسب با نیروی وارده به حرکت در خواهد آمد. در صورتی که از مقاومت هوا و اصطکاک زمین صرف نظر شود بر طبق قانون اول نیوتون (اینترسی) فرد مذکور با سرعت ثابت به حرکت ادامه خواهد داد و بر نخواهد گشت...


دیالوگ 3 :  طرف همچین میدوید که کونش سرخ شده بود !


تفسیر : بر طبق اصل انتقال دوپلری، وقتی چشمه موج الکترومغناطیسی با سرعت زیادی به شما نزدیک شود طول موج آن کم و در صورتی که از شما دور شود طول موج آن زیاد خواهد شد. در نتیجه جسم نزدیک شوند متمایل به آبی و جسم دور شوند متمایل به قرمز دیده میشود. به عنوان مثال جسمی نارنجی رنگ در صورتی که با سرعت زیادی از شما دور شود طول موج آن زیاد شده و موج رسیده به چشم شما قرمز خواهد بود و شما جسم مذکور را قرمز خواهید دید.

در نتیجه کاملا محتمل است که اگر فردی با سرعت بسیار زیاد بدود، کونش در اثر انتقال به قرمز دوپلری سرخ رنگ به نظر برسد !


دیالوگ 4 : همچین میزنمت که یکی از من بخوری یکی از دیوار !


تفسیر : بر طبق قانون سوم نیوتون، هرگاه جسمی به جسم دیگه نیرو وارد بکند، جسم دوم نیرویی مساوی و در خلاف جهت به جسم اول وارد خواهد کرد. با این حساب، در صورتی که شما بتوانید فردی را طوری بزنید که با نیروی لازم به دیوار بخورد، دیوار نیرویی برابر آن به او وارد خواهد کرد وطرف یکی از دیوار خواهد خورد !!!


دیالوگ 5 : ستاره سهیل شدی !!


تفسیر : ستاره سهیل ستاره ای با میل و بعدی خاص است و درخشندگی بالایی با قدر حدود 1- دارد.این ستاره در شب های پائیزی در آسمان قرار گرفته و حداکثر تا ارتفاع حدود 8 درجه بالا می آید. این ستاره در افق جنوبی آسمان قرار داشته و به سختی قابل مشاهده است ... 


پ.ن1: یکی از این آنونس های فارسی وان هست که توش صحنه های مختلف فیلما رو نشون میده بعد دو تا دیالوگ پشت سر هم پخش میکنه :

« اون فرق داشت مگه نه ؟ » « حالا عاشقش شدم ، و تو این عشق موندم ! »

بعد فکر کن این تاثیر گذارترین جمله زندگی من در چند ماه گذشته باشه ! بدبختم نه ؟


پ.ن2 : نمیدونم چرا هرکاری میکنم بازم از برنامه عقبه زندگیم !!!


پ.ن3: شکل «بی تو» سیاوش قمیشی شدم !

نوشته شده در سه‌شنبه 29 تیر 1389ساعت 02:39 ب.ظ توسط سردرگم نظرات (12)|